Katolická charismatická obnova
  

Hlavní menu:


Jak pořádat Kurzy Alfa

v katolických farnostech a společenstvích
08.06.2012 [pátek] - 10.06.2012 [neděle], kategorie: Formace

V poslední době slyšíme opakované výzvy papežů, biskupů i dalších církevních představitelů k tomu, abychom se nebáli svědčit o své křesťanské víře a mluvili s lidmi, kteří Boha zatím neznají, o své zkušenosti s Boží láskou.
Česká povaha je však obecně spíše nesdílná, uzavřená a po čtyřicetileté totalitní době nepříliš důvěřivá. Mluvit tedy o své intimní zkušenosti s Bohem či o svém duchovním životě je pro mnohé z nás velmi těžké.

Ale mnozí současně cítíme, že jsme byli obdarováni vírou, která pro náš život znamená hodně, která náš život možná velmi změnila. Máme osobní zkušenost s Ježíšem Kristem a nechceme si ji nechávat jen pro sebe. Ale jak na to?

Pro mnohé křesťany se ukázalo být vhodnou cestou pořádání kurzů Alfa, které jsou koncipované částečně jako vzdělávací program o deseti základních otázkách křesťanské víry, současně nabízejí prostor pro úplně lidské pobývání pospolu, umožňují lidem, kteří hledají, ptát se na cokoli, co je zajímá. Zejména pro nás katolíky je to vcelku přijatelný způsob, jak nenásilně hovořit o věcech, o kterých se hovořit jen tak na ulici nebo v hospodě příliš nesluší.
Pro zájemce, kteří by se rádi seznámili s touto iniciativou i ty, kdo by rádi ve svém okolí s kurzem začali a rádi by se ještě něco dozvěděli, případně se rádi sdíleli na toto téma, nabízíme následující seminář.

Seminář „ Jak pořádat Kurzy Alfa v katolických farnostech a společenstvích“ se bude konat na Svaté Hoře u Příbrami od pátku 8. do neděle 10. června 2012
Zazní přednášky na tato témata: „Odkud přišly Kurzy Alfa - něco z historie a současnosti“, „Jak se na pořádání kurzu připravit“, „Budování týmu, který kurz vede“, „Víkend s Duchem svatým“, Dopolední kurz pro rodiče s dětmi“ a také svědectví lidí, kteří kurz absolvovali buď jako účastníci nebo členové pracovního týmu.

Přednášet budou:

Václav Hron – poradce pro kurzy Alfa v katolické církvi
MUDr. Marie Svatošová – členka Rady Alfy v ČR
P.Pavel Semela – farář velké klasické farnosti
Marie Průchová – dlouholetá zkušená organizátorka kurzů
a další...

Součástí setkání budou i chvíle společně modlitby, účast na mši svaté a ukázkový večer kurzu s večeří. Dále bude možné zakoupit různé knihy, publikace, DVD a další materiály související s těmito kurzy.
Cena za seminář bude 1 000 Kč (zahrnuje ubytování, stravu a seminární poplatek).

Počet míst je omezen. Zájemci se mohou přihlašovat už nyní na adrese
katolalfa@seznam.cz.

Více informací o kursech Alfa v katolické církvi:
www.katolalfa.cz


  
© 2001-2013 Katolická charismatická obnova. Použití textů je možné se svolením redakce. ISSN 1214-2638.
© Design, redakční systém: Webdesignum 2007 - 2018
Nejčastěji hledané výrazy: Charismatická obnova | Vnitřní uzdravení | Vojtěch Kodet | Tábor Jump