Katolická charismatická obnova
  

Hlavní menu:


13. Letní konference chval

Hotel Medlov, Nové Město na Moravě
23.07.2011 [sobota] - 29.07.2011 [pátek], kategorie: Konference

Stvořeni k tvořivé chvále - rozměr tajemství v křesťanské tradici
Hosté: Karel Řežábek (CZ), John de Jong (UK), Martyn Cripps (UK) a tým AMM.
Pořádá Angel Mountain Ministries.

Křesťanství je především vztah. Jeho podstata není v tom, co děláme, ale v tom, koho známe. Jde o živý, naplňující a opravdový vztah s Ježíšem. Prvek tajemství je přítomen již v našich mezilidských vztazích: když někoho poznáváte, dovídáte se o něm stále nové a nové věci, a přesto víte, že bude pořád co objevovat! O co víc to platí v láskyplném vztahu k Bohu. On je nekonečný, věčný a tvořivý Bůh. Být Jeho přítelem znamená mnohá překvapení!
Již ve čtvrtém století poukázal Augustin na to, že Boha můžeme poznat pouze v analogii (příměr typu „Bůh je jako“…) - v tu chvíli používáme svou představivost a vzhlížíme k Němu, abychom Jej lépe poznali. Ve srovnání s okolním světem, kde vládnou chladná tvrdá fakta a pravda je zredukována na měřitelné a ověřitelné skutečnosti, je to obrovský kontrast. Hluboko v mém srdci je skrytá touha objevovat nepoznané a být fascinován tajemstvími, jež přesahují racionální vysvětlení. Stačí, když vzhlédneme k noční obloze, a pochopíme, jak moc toho ještě můžeme objevit. To stejné platí o Bohu: když se k němu vztahujeme, uvědomujeme si, jak málo Jej známe a jak nemožné je uzavřít Jej do krabičky s nápisem „Bůh“.
Během konferenčního týdne se proto zaměříme na znovu objevení rozměru tajemství v křesťanské víře – navzdory dnešní době „holých faktů“. Jako když Ozeáš líčí Boha jako milence, který vede svou milou do pouště, aby jí ukázal hloubku své lásky, tak je i mou modlitbou, aby nás Bůh vzal na týden pryč z rutiny běžného života a ukázal nám, že náš vztah k Němu roste zároveň s tím, jak odhalujeme tajemství Jeho osoby.
Jako vždy, i tentokrát strávíme velkou část času v uctívání, modlitbách a vzájemné službě. Ale drahnou dobu věnujeme i komunitnímu rozměru našeho setkáván - vzájemnému budování a povzbuzování. Řečeno prostěji, užijeme si přátel - obloženi nádhernou Vysočinou! … a zde nemám na mysli jen váš výtečný suchý salám servírovaný k medlovské snídani…
Svou účast potvrdili naši dobří známí Karel Řežábek, Martyn Cripps a jeho manželka Meg. Samozřejmostí je přítomnost organizačního týmu, milou pracovní povinností pak přítomnost má a Petra Studničky. Chci vás povzbudit: přijeďte taky! Mnozí lidé popisují konferenci jako „život proměňující“ zkušenost. Chtěli bychom vám dopřát týden, na který budeme všichni rádi vzpomínat!
Nashledanou v červenci! John de Jong

Pořadatel:

Další informace: angelmountain.net
Přihlášky zde

Ke stažení:


  
© 2001-2013 Katolická charismatická obnova. Použití textů je možné se svolením redakce. ISSN 1214-2638.
© Design, redakční systém: Webdesignum 2007 - 2018
Nejčastěji hledané výrazy: Charismatická obnova | Vnitřní uzdravení | Vojtěch Kodet | Tábor Jump